Blokace jater intrahepatickými kamínky

Játra můžeme pro jejich mnohostrannost nazvat biochemickou laboratoří lidského těla.Je to životně důležitý orgán, bez něhož nelze existovat.

Játra mají funkci detoxikační,produkují žluč, která se podílí na trávení a vstřebávání výživných látek do krve, podílí se na odvodu toxických kovů z jater, játra se podílí na krvetvorbě,podílejí se na udržování stálé hladiny cukru v krvi, podílejí se na syntéze cholesterolu,mají spoustu dalších důležitých funkcí.

Když  jsou tedy játra blokována intrahepatickými kamínky, je jasné, že nemohou plnit svou funkci.Pokud tedy díky blokaci játra netvoří dostatečné množství žluči, tak se to negativně projevuje na trávení a vstřebávání jídla,na pH těla, kvalitě krve,neodvádí se dostatečně toxické kovy z těla.

Nejčastější příčinou vzniku žlučových kamínků je nesprávné složení stravy, hlavně živočišné tuky a nedostatek vlákniny v těle. Žluč se zahustí a začne se ukládat okolo cholesterolových krystalů.

 

Vyšetření neodhalí intrahepatické kamínky, které jsou organického původu, a nejsou uloženy ve žlučníku. Odhalí pouze kalcifikované kameny ve žlučníku, které nad velikost 3 cm již nelze jaterní kůrou vyloučit. Při diagnostikovaných kalcifikovaných kamenech více než 2 cm nelze jaterní očistu doporučit.

 

Očistu jater  provádíme dle speciálního protokolu, musí mu předcházet důkladná očista jater, změkčení intrahepatických kamínků a poté následuje jednodenní procedura k vyloučení kamínků.Tato kůra by se měla provádět  cca po měsíci až do vyloučení všech kamínků